Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lajm i keq për kombëtaren gjermane, 2 yjet e Bayern pozitiv me Covid-19

Shkruar nga NEWSPORT
Lajm i keq për kombëtaren gjermane, 2 yjet e Bayern pozitiv me

Gjermania luan me Hungarinë dhe Anglinë në 23 dhe 26 shtator për Nations League. Trajneri Hansi Flick ka marrë një lajm të keq përpara ndeshjeve, me dy yjet e ekpit që janë pozitiv me covid-19.

Lojtarët e Bayern Munich, Neuer dhe Goretzka pas kontrolleve mjekësore kanë rezultuar të infektuar, duke u izoluar. Dyshja ishte pjesë e festës së Bayern në Munich, me lojtarët që festuan Octoberfest.

Tanimë pas rasteve me Covid edhe te Bayern janë të shqetësuar, duke testuar lojtarët.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga