Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kualifikoi përfaqësuesen në Botëror, trajneri i njohur konfirmon largimin nga ekipi

Shkruar nga NEWSPORT
Kualifikoi përfaqësuesen në Botëror, trajneri i njohur

Edhe pse arriti të çojë Australinë në Botërorin "Rusi 2018", pasi fitores në Play Off ndaj Hondurasit, trajneri i përfaqësueses australiane ka marrë një vendim që lidhet me largimin e tij nga drejtimi i ekipit.

Pas katër vitesh, Ange Postecoglou ka vendosur të japë dorëheqjen nga Kombëtarja australiane.

"Ishte një vendim shumë i vështirë. Kam dhënë gjithçka në këtë periudhë për futbollin australian. Mendoj se është momenti i duhur për t'ia kaluar stafetën dikujt tjetër, që ka energjitë e nevojshme. Falënderoj federatën, lojtarët dhe tiofozët", wshtw shprehur pwr mediat vendase trajneri Ange Postecoglou.

[gallery columns="1" size="full" ids="172973"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga