Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Kryeqyteti “vishet” bardh e blu, vajzat e Tiranës “grushtojnë” të kuqtë

Shkruar nga NEWSPORT
Kryeqyteti “vishet” bardh e blu, vajzat e Tiranës

Është mbajtur derbi i basketbollit mes Tiranës dhe Partizanit. Kjo sfidë është mbyllur në favor të vajzave bardheblu me shifrat 91-63.

Plot 28 pikë diferencë për vajzat e trajneres Mirza Alibegaj të cilat e dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund me një paraqitje fantastike në “Shtëpinë e Kampionëve”.

Një ndeshje mjaft emocionuese e zhvilluar mes vajzave të dy ekipeve, të cilat arritën të bënin ndeshjen edhe më interesante, por që në fund do të buzëqeshnin vajzat bardheblu.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga