Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Konfirmohet mungesa e francezit në derbi, Stefano Pioli nuk do ta llogarisë as në Champions

Shkruar nga NEWSPORT
Konfirmohet mungesa e francezit në derbi, Stefano Pioli nuk do ta

Pierre Kalulu u dëmtua disa ditë më parë dhe tashmë mbrotjësi francez do të jetë  një mungesë e sigurtë për derbin me Interin. Diçka e tillë konfirmohet, ku pas analizave që ka bërë lojtari është mësuar se ka marrë një dëmtim në kofshë dhe do t’i duhen 10 ditë për t’u rikuperuar.

Kjo shton “dhimbjet e kokës” për Stefano Piolin, i cili duhet të bëjë pa mbrojtësin  jo vetmë në duelin e Interin, por edhe në sfdiën e Champions. Milan do të luajë në Champions League ndaj Neëcastle të martën.

Gjithashtu Kalulu humbet edhe duelin tjetër në Serie A me Hellas Verona. Pioli duhet të gjej zëvendësesin e francezin për këto 3 sfida mjaft të rëndësishme që do të luajnë kuqezinjtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga