Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

ZYRTARE/ Besa dobëson rivalin kryesor, kavajasit firmosin me titullarin e Flamurtarit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Besa dobëson rivalin kryesor, kavajasit firmosin me titullarin e
Erlis Frasheri

Besa është kryefjala e merkatos, jo vetëm në Kategorinë e Parë, por madje edhe në Superiore deri më tani. Kavajasi kanë bërë disa afrime të bujshme të cilat nisëm që me emërimin e Mirel Josës në krye të pankinës.

Pas Mentor Mazrekajt, Jurgen Goxhës, Donald Mëllugjës, Erduan Ibraimi, Bind Maxhuni, Jurgen Mehidri dhe Andri Stafës, Erlis Frashëri bëhet afrimi i 8-të. Mbrojtësi korçar do të jetë përforcimi për krahun e djathtë të mbrojtjes dhe vjen nga Flamurtari që pritet të jetë rivali kryesor për kreun.

Besa po duket si një ‘Elbasan 2.0’ duke afruar lojtarë me eksperiencë të elitës shqiptare si dhe të rinj të talentuar për të dominuar sezonin e ri në Kategorinë e Parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga