Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

VIDEO/ Elbasani feston titullin kampion me tifozët, presidenti Armand Duka u dorëzon trofeun

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Elbasani feston titullin kampion me tifozët, presidenti Armand Duka
Elbasani

Elbasani e feston titullin kampion me fitore spektakolare. Skuadra e drejtuar nga Nevil Dede triumfoi me rezultatin 3-2 përballë Bylisit.

Pas kësaj sfide, të gjithë tifozët ‘pushtuan’  fushën e lojës për të festuar së bashku me lojtarët dhe stafin e ekipit. Një festë e çmendur gjatë ceremonisë së ngritjes së trofeut.

Ishte presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ai që dorëzoi trofeun te kapiteni, Orgest Gava.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga