Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Inzaghi nxjerr jashtë planeve ASLLANIN, zëvëndësues edhe kur mungon gjysma e repartit (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Inzaghi nxjerr jashtë planeve ASLLANIN, zëvëndësues edhe kur

Interi do të përballet me Cremonesen në transfertë në orën 18:00 për javën e 20-të të Serie A. Zikaltërit duan të përfitojnë nga hapi fals i Milanit dhe dënimi i Juventusit për t’u ngjtur në vendi ne dytë pas Napolit të pandalshëm.

Skuadrat kanë zbuluar formacionet titullare dhe tek Interi pritej një fanellë nga mintua e parë për mesfushorin shqiptar, Kristjan Asllani. Mirëpo, Inzaghi duket se nuk beson tek cilësitë e 20-vjecarit i cili sa herë ka qenë titullar ka marrë nota pozitive nga media vendase.

Edhe kur mungon thuajse gjysma e repartit, tekniku italian ka vendosur të mbajë në stol Asllanin dhe të fusë nga mintua e parë, Gagliardinin.

Formacionet Zyrtare:

CREMONESE (3-5-2): Carnesecchi; Bianchetti, Chiriches, Vasquez; Sernicola, Benassi, Castagnetti, Meité, Valeri; Okereke, Ciofani.

INTER (3-5-2): Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Gagliardini, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga