Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Inzaghi në HALL para duelit me Bolognën, dy titullarë lënë në “baltë” skuadrën

Shkruar nga NEWSPORT
Inzaghi në HALL para duelit me Bolognën, dy titullarë

Interi do të udhëtojë në transfertën e Bolognas për të bërë llogaritë e javës së 24-të të Serie A. Zikaltërit kërkojnë të vazhdojnë me fitore për të “blinduar” vendin e dytë në klasifikim.

Por para duelit të ditës së sotme që luhet në orën 12:30, Simone Inzaghi është në “hall” të madh. Trajneri i zikaltërve do të ketë dy mungesa të rëndësishme në këtë transfertë, gjë e cila i ka shtuar “dhimbjet e kokës”.

Milan Skriniar dhe Federico Dimarco nuk do të jetë në dispozicion për sfidën e “Dall’Ara”-s. Sllovaku vuan nga pubalgjia dhe është lënë pushim, ndërsa mbrojtësi italian është ankuar për dhimbje në muskujt e barkut.

Asnjëri prej tyre nuk do të udhëtojë me skuadrën drejt Bolognës, teksa Inzaghi ka provuar gjatë seancës së sotme stërvitore edhe dy zëvendësuesit.

Kështu në mbrojtje, në vendin e Skriniar pritet të aktivizohet Danilo D’Ambrossio, ndërsa në të majtë gjermani Robin Gosens, i cili pret një tjetër shans pas paraqitjes së mirë ndaj Portos.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga