Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

I vunë FLAKËN qytetit, arrestohen 7 napolitanë pas përleshjeve me tifozët gjermanë

Shkruar nga NEWSPORT
I vunë FLAKËN qytetit, arrestohen 7 napolitanë pas

7 tifozë të Napolit janë arrestuar pas përplasjes në Lungomare dhe në Piazza del Gesu me ultrasit e Eintracht në Frankfurt dhe policinë. Napoli siguroi kualifikimin në çerekfinalen e Champions pasi mposhti 3-0 Frankfurtin në “Maradona”.

Sipas mediave italiane ky ëhstë vetëm hapi i parë, pasi të tjerë përsona ppritet të arrestohen për veprimet e tyre pas sherrit të ndodhur në hotelin ku qëndronin tifozeria gjermane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga