Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

I skadon kontrata në qershor, Interi gati të "rrëmbejë" me parametra ZERO lojtarin e Real Madridit

Shkruar nga NEWSPORT
I skadon kontrata në qershor, Interi gati të

Nacho Fernandez është drejt fundit të kontratës me Real Madridin dhe duke se nuk ka gjasa për një rinovim të mundshëm. “Los Blancos” i kanë ofruar një kontratë 1-vjeçare, por mbrojtësi ende nuk ka pranuar dhe kjo ka bërë  që shumë klube të shfaqin interes për shërbimet e tij. 33-vjeçarit që i skadon kontrata në qershor, është aktivizuar në 24 ndeshje në La liga këtë sezon ku ka shënuar një gol dhe ka dhuruar një asist.

Performanca e tij e mirë këtë sezon ka bërë që Interi të shfaq interes qendërmbrojtësin spanjoll. Zikaltërit nuk janë skuadra e vetme që kërkon shërbimet e mbrojtësit pasi në garë janë edhe klube nga SHBA-ja dhe Arabia Saudite. Por sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle qëllimi i tij është të luaj në Europë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga