Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Golashënuesi më i mirë i PSG-së, MBAPPE pasi vendosi rekord: Jam parizien, e kam shijuar çdo moment

Shkruar nga NEWSPORT
Golashënuesi më i mirë i PSG-së, MBAPPE pasi vendosi rekord:

Kylian Mbappe me golin ndaj Nantes në fitoren 4-2 u bë golashënuesi më i mirë në historinë e PSG-së. Sulmuesi francez kaloi kështu Edison Cavanin, i cili kishte 200 gola më fanelën e parizienëve, teksa tashmë 24-vjeçari udhëheq me 201.

Pas arritjes së këtij suksese, Mbappe do të theksonte se e ka shijuar çdo moment te PSG dhe se ai është një parizien dhe kjo është diçka e veçantë për të.

 “Unë jam këtu për të shkruar historinë, por ajo që më intereson më shumë janë objektivat e ekipit. E kam shijuar çdo moment këtu. Jam përmirësuar si futbollist. Kam ndryshuar shumë, shumë…

Erdha te PSG si një lojtar i ri. Isha i talentuar, por ende shumë i ri. Kam mësuar shumë këtu edhe në aspektin njerëzor. Unë jam parizien, është diçka e veçantë të luaj për PSG-në”, deklaroi sulmuesi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga