Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Gol dhe asist për kualifikimin, reagon Indrit Tuci: Natë e veçantë

Shkruar nga NEWSPORT
Gol dhe asist për kualifikimin, reagon Indrit Tuci: Natë e
Indrit Tuçi ishte padiskutim protagonisti kryesorë i Spartak Prague në kualifikimin për në fazën e /8-ave të Europa League. Sulmuesi shqiptarë hyri në fushën e lojës në minutën e 66-të të takimit, ku skuadra çeke po barazonte 1-1 me Galatasarayn. Tuçi në të 74-të shënoi golin e avantazhit për të tijtë, ndërsa në të 80-të asistoi për shokun e ekipet për të çuar shifrat 3-1, ku çekët në minutën e fundit do të shënonin edhe golin e 4-të që do t’u jepte edhe kualifikimin. Pas kualifikimit ka reaguar lezhjani në rrjetet sociale, i cili shprehet mjaft i lumtur. “Ekip special, natë e veçantë. Faleminderit të githëve për mbeshtjetjen”, janë fjalë e zgjedhura nga Tuçi për mbrëmjen e djeshme që do të mbahet mend gjatë nga sulmuesi shqiptar.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by IT10 (@indrittuci10)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga