Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Gjoka "kokë më kokë" me Maganin, ja formacionet e mundshme të takimit Teuta - Vllaznia

Shkruar nga NEWSPORT
Gjoka "kokë më kokë" me Maganin, ja formacionet e

Sot, do të luhet java e njëmbëdhjetë e Superligës. Teuta do të presë Vllazninë në orën 17:00 për të marrë një tjetër rezultat pozitiv nga kjo sfidë, ashtu sikurse pretendon edhe Vllaznia me në krye trajnerin Ernest Gjoka.

Teuta vjen pas fitores 3-2 ndaj Luftëtarit javën e shkuar, ndërsa Vllaznia luan me pak vështirësi pasi shkodranët për tre ditë kanë një tjetër sfidë, atë ndaj Lushnjes, e cila është shtyrë të luhet në datën 22 nëntor.

Pak orë para takimit janë zbuluar dhe formacionet e mundshme me të cilët trajnerët do të zbresin në fushë, që janë si më poshtë.

Formacionet e mundshme:

Teuta: Kastrati, Beqja, Hrkaç, Sykaj, Hakaj, Lena, Bilali, Çyrbja, Karim, Dediç, Latif;

Trajner: Gugash Magani

Vllaznia: Selimaj, Gocaj, Pjeshka, Orelesi, Marku, Hasani, Tafili, Bardhulla, Çinari, Lika, Atsina;

Trajner: Ernest Gjoka

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga