Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Garë për “panoramë” në Formula 1, Hamilton ia del

Shkruar nga NEWSPORT

Në Jeddah të Arabisë Saudite u zhvillua gara e radhës në Formula 1. Hamilton dhe Mercedesi i tij ia dolën të triumfonin në fund, në një “betejë”  që zgjati shumë. Kjo fitore ishte mëse e merituar për të, pasi zhvilloi një garë fantastike.

I dyti u rendit Verstappen. Verstappen ishte në një ditë të mirë, por nuk ishte e thënë që të ishte më e i miri. Top-3 përmbyllet nga Bottas, i cili tregoi karakter. Shumë larg pritshmërive Alonso i 13-ti, apo edhe Sainz i 8-ti. Formula 1 sa vjen e bëhet më interesante.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga