Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Futbollistët e Kombëtares “s’mund t’iu japin më fanelat pas ndeshjes”, FSHF-ja del me njoftimin e fundit

Shkruar nga NEWSPORT
Futbollistët e Kombëtares “s’mund t’iu japin më

Federata Shqiptare e Futbollit ka nxjerrë në ankand fanelat e lojtarëve të kombëtares shqiptare. Përmes një njoftimi në kanalin zyrtar, institucioni i futbollit në vend fton tifozët për të blerë fanelën e futbollistit të tyre të preferuar.

Bluza të veshura nga heronjtë e përfaqësueses sonë në ndeshjet me Çekinë dhe Poloninë, të cilat tashmë mund të blihen nga mbështetësit shqiptarë. Në këtë mënyrë lojtarët tanë janë të detyruar që fanelat e ndeshjes t’i dorëzojnë menjëherë në FSHF për t’i nxjerrë në ankand.

Ndryshe nga ndeshjet e tjera që mund t’ia jepnin tifozëve apo njerëzve të tyre, bluzat e veshura në përballje të ndryshme do të kthehen ashtu të palara dhe të firmosura për të dalë më pas në ankand.

*LINKU KU MUND TË BËHENI PJESË E ANKANDIT:

https://www.matchwornshirt.com/event/07-09-2023-czechia-albania?fbclid=IwAR2STTwncDE7F5bnq7BCV3grJ93DKARAXMb7Qf0pKCx169lCE6Qucd8uUPk

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga