Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ Ideja e çmendur në Premier League, De Bruyne, Haaland, Salah, Ronaldo në të njëjtin ekip

Shkruar nga NEWSPORT

Presidenti amerikan i Chelsea, Todd Boehly, ka zbuluar planet e tij për të revolucianizuar disa elementë të futbollit anglez për të mbledhur sa më shumë të ardhura. Ai ka hedhur hipotezën për lançimin e një Premier League All-Stars Game si në sportet amerikane. Sipas tij, çdo fund sezoni do të krijohen dy ekipe me lojtarët më të mirë nga Anglia e Veriut dhe ajo e Jugut për të luajtur një ndeshje tip Play-Off.

“Besoj se Premier League duhet të marrë shembull edhe nga marketingu dhe promovimet e sporteve amerikane. Pse nuk ka një përballje All-Stars në Premier League, Veriu kundër Jugut? Kështu arkëtohen akoma më shumë para. Të gjithëve u pëlqen ideja e më shumë të ardhurave në Premier League.”- deklaroi presidenti Boehly.

Nëse kjo do të realizohet atëherë do të jetë një revolucion i madh në botën e futbollit. Ekipi i Veriut do të përbëhet me lojtarë kryesisht nga Liverpool dhe ekipet e Manchester ndërsa ai i Jugut do të “bashkojë” gjithë Londrën.

Ja si mund te rreshohen ekipet:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga