Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET ZYRTARE/ Brazili i frikshëm në sulm, Serbia i kundërpërgjigjet me të njëjtën monedhë

Shkruar nga NEWSPORT

Brazili dhe Serbia do të ndeshen në orën 20:00, sfidë e vlefshme për grupin G. Stadiumi “Lusail Iconic” do të hap dyert për të pritur dy ekipet në ndeshjen e tyre të parë. Gjyqtari kresorë i këtij takimi, që do të vendos drejtësi përgjatë 90 minutave është iraniani, Alireza Faghani.

Seleçaot vijnë në këtë ndeshje me një sulm të frikshëm. Neymar, Vinicius, Raphina dhe Richarlison. Serbët nuk tremben aspak dhe janë kundërpërgjigjur në të njëjtën mënyrë, duke hedhur në fushë Kostic, Tadic, Vlahovic dhe Jovic. Dueli i mbrëmjes garanton emocione të forta.

Formacionet zyrtare:

Brazili: Alisson, Sandro, Silva, Casemiro, Danilo, Marquinhos, Neymar, Paqueta, Raphina, Richarlison, Vinicius

Serbia: Milinkovic, Pavlovic, Veljkovic, Milenkovic, Zivkovic, Lukic, Gudelj, Mladenovic, Tadic, Mitrovic, Savic

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga