Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Formacionet/ Shpëtim Duro ul në stol Zguron, Struga për fitore ndaj Buducnostit

Shkruar nga NEWSPORT
Formacionet/ Shpëtim Duro ul në stol Zguron, Struga për fitore

Struga do të përballet sot në orën 17:00 me Buducnostin në Maqedoninë e Veriut për të zhvilluar ndeshjen e parë të raundit të dytë kualifikues në Conference League. Ekipi i drejtuar nga Shpëtim Duro ka qëllim vetëm fitoren përpara tifozëve të tyre për të shkuar më pas në transfertë me një avantazh më shumë.

Kalimi i këtij turi është objektivi kryesor dhe trajneri i njohur ka përzgjedhur 11-shen që do ta nisë nga minuta e parë sfidën. Nuk ka shumë ndryshime teksa e vetmja lëvizje është ajo e uljes në stol të Vangje Zguros dhe inkuadrimi i Tairit. Pjesa tjetër është e njëjta me atë të dy sfidave të Championsit.

Formacioni Zyrtar:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga