Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET/ Çfarë përballjesh në “Bernabeu”! Nga Benzema – Haaland te Modric – De Bruyne, Ancelotti dhe Guardiola zgjedhin titullarët

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET/ Çfarë përballjesh në “Bernabeu”!

Një finale e parakoshme, një sfidë për t’u parë e shijuar. Real Madrid – Manchester City është nga ato sfida ku emocionet nisin që në momentin e shortit dhe sonte në orën 21:00 spektakli është mëse i garantuar.

Gjysmëfinalja e parë e Champions League luhet në Santiago Bernabeu, shtëpinë e mbetërve të këtij kompeticioni, aty ku Reali do të tentojë të ripërsërisë suksesin e sezonit të fundit ku mposhtën pikërisht Man City-n në këtë fazë. Mirëpo, “qytetarët” nuk duan të gabojnë më dhe futen në fushë për hakmarrje.

Ekipet kanë publikuar formacionet titullare dhe nuk ka sesi të ketë surpriza teksa më të mirët e mundshëm do të luajnë. Vëmendja kryesore është te përballja e bomberave Benzema – Haaland por nuk mund të mbeten në hije as superyjet e tjerë si Vinicius, De Bruyne, Modric, Silva, Valverde, Grealish, shkurt… të gjithë.

Formacionet Zyrtare:

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Carvajal. Rudiger, Alaba, Camavinga; Valverde, Kroos, Modric; Rodrygo, Benzema, Vinicius. Trajner: Carlo Ancelotti

Manchester City (3-2-4-1): Ederson; Walker, Dias, Akanji; Stones, Rodi; Silva, De Bruyne, Gundogan, Grealish; Haaland. Trajner: Pep Guardiola

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga