Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET/ Ancelotti ul në stol “makthin” e Haaland, Guardiola “kopjon” sfidën e parë

Shkruar nga NEWSPORT

Manchester City dhe Real Madrid do të luajnë në orën 21:00 një tjetër supersfidë. Dy gjigantët do të kërkojnë biletën e fundit për finalen e Championsit ku i pret Interi, në Stamboll. Ndeshja e parë ka lënë gjithçka të hapur teksa përfundoi në barazim 1-1 dhe sot i vetmi rezultat kualifikues është fitorja, për të dy ekipet.

Trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare teksa Ancelotti surprizon duke ulur në stol Rudiger që në sfidën e parë ishte një makth për Haaland duke e neutralizuar në çdo moment. Vendin e tij në formacion e merr Militao. Guardiola nga ana tjetër nuk ndryshon asjgë nga sfida e parë.

Formacionet Zyrtare:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga