Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Sfida ndaj Flamurtari, Belica: Flamurtari mbetet një emër i madh, të jesh pjesë e Partizanit është privilegj i madh

Shkruar nga NEWSPORT
Sfida ndaj Flamurtari, Belica: Flamurtari mbetet një emër i madh,

Ditën e nesërme Partizani do të rikthehet të luajë ndeshje e parë në shtëpi pas dy transfertave. Skuadra kampione pret Flamurtarin dhe pas fitores ndaj Lufëtarit kërkon fitoren e radhës. Në konferencën për shtyp në krah të trajnerit ishte dhe mbrojtësi Egzon Belica.

Mbrojtja me tre...

Belica: E vërtet këtë vit është një skeme e re, dhe mënyra si po punojmë në stërvitje është diçka e re. Mbrojtja me 3 ose me 5 është diçka e re edhe për mua, por janë idetë e trajnerit, ne si lojtar duket ti mirpresim, ti zbatojmë në mënyrë që të bëjmë më të mirën të arrijmë rezultatet që duam.

Si është gjendja e ekipit?

Belica: Gjendja në skuadër është shumë e mirë. Edhe lojtaret e rinj mundohen të mësojnë dhe të marrin më tëmirën nga ne. Po përgatitemi shumë në aspektin taktik dhe shpresoj që nga ndeshja në ndeshje do të dhurojmë lojra edhe më të mira. Të gjithë lojtarët që janë afruar janë djem dhe lojtar shumë të mirë dhe atmosfera në skuadër është mjaft e mirë.

Ndeshja e parë në shtëpi përballë tifozëve..

Belica: Mendoj që tifozët janë pjesë e jona në çdo ndeshje. Flamurtari nuk është ajo skuadër e sezonit të kaluar, por gjithsesi është një emër i madh. Ne do bëjmë maksimumin, do perpiqemi ta zgjidhim ndeshjen sa më shpejt në mënyrë që ta kemi më të lehtë edhe për veten tonë.

Përgjegjësi të jesh pjesë e Partizanit?

Belica: Eshtë e vërtet, të jesh pjesë e Partizanit është nder dhe privilegj i madh për ne si lojtar. Eshtë përgjegjësi e madhe, por kur bëhesh pjesë e këtij klubi i ke marr parasysh të gjitha.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga