Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Fitoi Kupën e Botës për Klube, ANCELOTTI: Krenar për këtë sukses, këto dy lojtarë ishin të jashtëzakonshëm

Shkruar nga NEWSPORT
Fitoi Kupën e Botës për Klube, ANCELOTTI: Krenar për

Real Madrid ia doli të triumfonte në Kupën e Botës për Klube, teksa në finale mposhti Al Hilal me shifrat 5-3. Një arritje e madhe për “Los Blancos” të cilët e rrëmbejnë këtë trofe për herë të 8-të në historinë e tyre.

Pas këtij triumfi ka folur Carlo Ancelotti, i cili ka theksuar se të tijtë ia arritën qëllimit të silni në Madrid këtë trofe, ndërsa nuk kurseu lëvdatat për dy yjet e skuadrës.

“Jam shumë i lumtur dhe krenar për këtë sukses. Objektivi ynë ishte t’i sillnim Realit të Madridit titullin e tetë të botës, dhe ia dolëm.

Ishte një ndeshje e bukur kundër një kundërshtari teknikisht të shkëlqyer. Ndeshja shkoi ashtu siç e kishim menduar.

Treguam lëvizshmëri të madhe në sulm, sidomos falë kontributit të Benzema dhe Valverdes, të dy autorë të një paraqitjeje të jashtëzakonshme”, Ancelotti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga