Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“FINALJA” e parakohshme në Champions League, një “bilbil” portugez vendos drejtësi në “Bernabeu”

Shkruar nga NEWSPORT
“FINALJA” e parakohshme në Champions League, një

Real Madrid do të presë në “Santiago Bernabue” ditën e martë në orën 21:00 skuadrën e Manchester Cityt. “Los Blancos” dhe “Qytetarët” do të përplasin “brirët” për fitoren në gjysmëfinalen e parë mes tyre në Champions League.

Kjo sfidë është cilësuar si një finale e parakohëshme dhe si e tillë pak ditë përpara këtij dueli janë zbuluar edhe gjyqtarët që do të vendosin drejtësi në “Bernabeu”.

UEFA ka caktuar një portugez për këtë sfidë. Artur Soares Dias do të ndihmohet nga Paulo Soares dhe Pedro Ribeiro, ndërsa arbitër i katërt do të jetë Daniele Orsato. Në VAR do të jetë Missimiliano Irrati dhe Tiago Martins do të jetë në AVAR.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga