Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Festë dhe tensione mes tifozëve, Peja kampione e Kosovës në basketboll për meshkuj

Shkruar nga NEWSPORT
Festë dhe tensione mes tifozëve, Peja kampione e Kosovës në

Peja ka arritur të fitojë titullin kampion në Superligën e basketbollit të Kosovës. Në një pallat sporti me mjaft tension, skuadra pejane ka mposhtur Trepçën me rezultatin 93-91. Koha e rregullt përfundoi 77-77.

Kësisoj në palestrën “Minatori”, ndeshja e pestë finale e “Play-Off” iu drejtua kohës shtesë. Festa ishte legjitime për skuadrën e Pejës. Megjithatë festa u shty për disa minuta pasi tifozët e Trepçës hidhnin mjete pyroteknike në parket.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga