Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Teuta, faza përgatitore zhvendoset në Austri

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta, faza përgatitore zhvendoset në Austri

Durrsakët kanë nisur përgatitjet për pjesëmarrjen në Europa League, ndërsa ndryshimet te bregdetarët janë të ndryshme. Që nga pankina e deri në formacionin bazë skuadra nga durrsake janë larguar trjanerët Magani e Dervishi, gjithashtu dhe tre lojtarët e huaj; Bernard, Lukiç dhe Jilli.

Sa iu përket afrimeve, në staf është vendosur Xhevahir Kapllani, i cili do të asistojë Julian Ahmatajn që do të bëjë debutimin si trajner i "Djemve të Detit". Ndërkohë që sulmuesi shkodran Jasmin Rraboshta është pjesë e Teutës që prej nisjes së përgatitjeve së bashku me mbrojtësin Kristi Marku.

Sa i përket fazës përgatitore, Teuta të enjten do të lërë tokën shqiptare dhe do të niset drejt Austrisë ku do të qëndrojë deri në mesin e muajit korrik. Aty do të luhen dhe disa ndeshje miqësore, të cilat ende nuk janë planifikuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga