Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

FANTASTIKE për KOSOVËN, Nora GJAKOVA arrin në finale dhe përballet me xhudisten serbe për medaljen e artë

Shkruar nga NEWSPORT
FANTASTIKE për KOSOVËN, Nora GJAKOVA arrin në finale dhe

Është fantastike ajo që Nora Gjakova ka arritur të dhurojë ditën e sotme. Xhudistja kosovare ka arritur në finalen e “Grand Slam-it” duke mposhtur kështu çdo kundërshtare.

Tashm ënë kërkim të medaljes së artë Gjakova do të sfidojë në finale xhudisten serbe Marica Perisic, teksa ky turne po zhvillohet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Kujtojmë se në çerekfinale kmapionia olimpike mposhti gjermanen Pauline Starke, ndërsa në gjysmëfinale kanadezen Jessica Klimkait.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga