Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

EURO 2024/ Rashica dhe Zeqiri i japin Kosovës fitoren e parë, Polonia merr vendin e dytë. Mësoni rezultatet (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT

Janë mbyllur ndeshjet e Euro 2024 të mbrëmjes së sotme. Kosova ka arritur të marrë një fitore identike si kombëtarja shqiptare. “Dardanët” kanë triumfuar 3-0 ndaj Andorrës në transfertë. Milot Rashica dhe Zeqiri kanë arritur t’i siguroijnë fitoren Kosovës, e cila është e para në këto eliminatore.

Polonia ka arritur gjithashtu të fitojë në transfertë 2-0 ndaj Ishujve Faroe. Polakët marrinn  vendin e dytë në gurpin E. Skuadra e Leëandoëskit renditet me 9 pikë, ndërsa Çekia pas humbjes me kombëtaren shqiptare përfundon në vendin e 3-të me 8 pikë. Kuqezinjë udhëheqin me 13 pikë pas 6 ndeshjes.

REZULTATET e të gjitha ndeshjeve:

[caption id="attachment_709212" align="alignnone" width="679"]Rezultatet Rezultatet[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga