Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Erbim Fagu zgjedh titullarët e tij të parë, formacionet zyrtare në Teuta – Tirana

Shkruar nga NEWSPORT
Erbim Fagu zgjedh titullarët e tij të parë, formacionet zyrtare

Teuta dhe Tirana do të luajnë sot në orën 17:00 në Niko Dovana ndeshjen e parë të raundit çerekfinal të Kupës së Shqipërisë.

Bardheblutë e kanë më shumë se obligim kalimin e këtij turi dhe fitimin e trofeut, ndërsa durrsakët kanë primar fokusin në kampionat ku mbijetesa është e vetmja temë në kamp.

Për kryeqytetasit do të debutojë në stol Erbim Fagu i cili u prezantua sot si trajneri i ri i Tiranës. Ai sfidon Edi Martinin si kundërshtarin e parë në detyrën e tij të parë si kryetrajner në Superiore dhe të dy kanë përzgjedhur titullarët e kësaj sfide.

Formacionet zyrtare:

Teuta (4-2-3-1): Vata; Kruja, Jazxhi, Gjini, Gjinollari; Beqja, Lloci; Peposhi, Arifi, Çyrbja; Daci. Trajner: Edi Martini

Tirana (4-2-3-1): Kozi; Mici, Lulaj, Hoxhallari, Përgjoni; Meta, Jonuzi; Haxhiu, Lushkja, Abazaj; Nikqi. Trajner: Erbim Fagu

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga