Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Epoka post-Ancelotti, Real Madrid bën gati rikthim e bujshëm

Shkruar nga NEWSPORT
Epoka post-Ancelotti, Real Madrid bën gati rikthim e bujshëm

Xabi Alonso aktualisht tranjer i Bayern Leverkusen duket se është i destinuar për një karrierë të madhe.

Tekniku spanjoll mori drejtimin e gjermanëve me 5 tetor të 2022, por që nga ai moment puna e tij nuk po kalon pa u vënë re. Ka shumë klube, veçanërisht në Angli që kanë shfaqur interes për ish-mesfushorin.

Tottenham është në kërkim të një trajneri për sezonin e ardhëm dhe Alonso duket si opsioni me i mirë për Spursat. Gjithashtu nga ana tjetër Florentino Perez po mendo për epokën pas Carlo Ancelottit dhe opsioni më i mirë shihet Alonso pasi e njeh mirë kampin madrilen.

Kujtojmë që Xabi ka luajtur për 5 vite me Los Blancos nga viti 2009 deri në vitin 2014 duke shkruar historinë me shumë trofe të fituar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga