Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Ekipi i Kosovës në mundje ndodhej në Turqi, KOK-u me njoftim të rëndësishëm pas tërmetit

Shkruar nga NEWSPORT
Ekipi i Kosovës në mundje ndodhej në Turqi, KOK-u me njoftim

Turqia u godit nga një tërmet i fuqishëm mengjesin e ditës së sotme, duke shkaktuar shumë viktima dhe të plagosur. Në këto momente tmerri në Turqi kanë qenë edhe ekipi i Kosovës në mundje.

Komiteti Olimpik i Kosovës tash ka bërë me dije se i gjithë delegacioni është shëndosh dhe mirë.

“Komiteti Olimpik i Kosovës bashkëndjen dhimbjen me popullin turk, pas ngjarjeve tragjike të tërmetit të fuqishëm që goditi sot Turqinë.

Në momentin e tërmetit, në qytetin Kahramanmarash ndodhej edhe ekipi i të rinjve të mundjes së Kosovës, që po merrnin pjesë në turneun “12 February”.

Pas informacioneve të siguruara, KOK bënë të ditur se i gjithë delegacioni i ekipit tonë është shëndosh dhe mirë, përkundër se hoteli ku po qëndronte ekipi kishte pësuar dëmtime.

Ekipi është në rrugë për t’u kthyer në Kosovë”, ka shkruar KOK në faqen zyrtare.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga