Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E PABESUESHME/ Atletico "turpëron" Realin, "hakmerret" brenda 6 minutave

Shkruar nga NEWSPORT
E PABESUESHME/ Atletico "turpëron" Realin, "hakmerret"

Skuadra e Diego Simeones ka reaguar në mënyrën më perfekte duke shënuar në minutat e 98-të dhe 104 dy supergola duke përfituar nga "përgjumja" e mbrojtjes së Realit.

Fillimisht ka qenë Saul Niguez ai që ka shënuar fluturimthi pas një krosimi nga krahu dhe më pas një gafë në mbrojtjen e Realit i ka dhënë mundësinë Kokes të shënojë golin e katërt kur ka nisur dhe shtesa e dytë.

Në këtë mënyrë, Atletico i afrohet akoma më tepër trofeut të parë sezonal, që ka një domethënëie të rëndësishme pasi luhet skuadrës më të fortë në botë dhe armiqve të përjetshëm të Realit të Madridit.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga