Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

E mbylli sezonin si drejtor sportiv, Vioresin Sinanin e zbresin te… Vllaznia U-17

Shkruar nga NEWSPORT
E mbylli sezonin si drejtor sportiv, Vioresin Sinanin e zbresin te…

Lëvizjet te Vllaznia janë të paparashikueshme duke filluar nga lojtarët deri te stafi teknik e drejtuesit e lartë. Skuadra po i nënshtrohet një revolucioni madhor ndërsa lëvizjet kanë qenë të shumta edhe tek eprorët.

I pari ishte Elvis Plori, i cili erdhi si ndihmës-trajner i Thomas Brdaric, e më pas mbuloi detyrën e trajnerit të parë, trajnerit të U-21 e së fundmi, drejtori sportiv i klubit. Një rrugë të ngjashme ka përshkuar edhe Vioresin Sinani.

Legjenda e klubit shkodran ka provuar të jetë ndihmës-trajner dhe në sezonin e fundit e mbylli si drejtor sportiv. Tanimë pozita e tij në klub mbetet enigmë. Presidenti Alban Xhaferi në një prononcim të shkurtër për mediat sqaroi se ai do të mbetet ende pjesë e familjes dhe i është propozuar posti i trajnerit të ekipit U-17.

“Sinani është pjesë e Vllaznisë dhe do të shohim mundësinë brenda strukturës së klubit. Ndoshta një mundësi është te paratërinjtë. Ne thjesht kemi bërë ndryshime brenda familjes, asgjë më tepër”, deklaroi Xhaferi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga