Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E BUJSHME/ Pas Lewandowskit, Barcelona kërkon t’i rrëmbej “yllin” e mesfushës Bayernit

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Pas Lewandowskit, Barcelona kërkon t’i rrëmbej

Barcelona arriti të fitonte titullin e 27-të në La Liga, katër javë përpara fundit të kampionatit ata u shpallën automatikisht kampionë. Tashmë katalanasit i kanë hedhur sytë nga merkato për sezonin e ardhshëm. Pas largimit të Sergio Busquets mesfusha e Barçës ka humbur një lider. Për këtë blugranasit janë duke kërkuar një zëvëndësues ideal.

Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, Xavi Hernandez dëshiron yllin e Bayren Munich, Joshua Kimmich. 28 –vjeçari po mendon të largohet nga klubi i Bayern Munichut dhe të kërkojë një aventurë te re.

Megjithatë, nënshkrimi i Kimmich do të ishte shumë i ndërlikuar për shkak të situatës aktuale ekonomike dhe problemeve që do të shkaktonte Bayern, klub me të cilin Barça nuk i ka marrëdhëniet më të mira pas operacionit të Lewandowskit verën e kaluar. Kimmich ka një vlerë tregu prej rreth 80 milionë euro dhe, sipas Mundo Deportivo , Manchester City do të ishte gjithashtu i interesuar për nënshkrimin e tij, pasi Gundogan i ka skaduar kontrata dhe mund të largohet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga