Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E ardhmja e Busquets kalon nga këmbët e… Keidi Bares, ekipi i lojtarit të Kombëtares deçiziv për rinovimin e mesfushorit

Shkruar nga NEWSPORT
E ardhmja e Busquets kalon nga këmbët e… Keidi Bares, ekipi i

Barcelona nuk nxiton për të ardhmen e veteranit të mesfushës, Sergio Busquest edhe pse prej disa kohësh ka pasur interesim nga MLS. Synimi i 34-vjeçarit duket se është të qëndrojë në La Liga edhe për një vit.

Megjithatë, për ta zbuluar, do të duhet të presim të paktën deri në 14 maj. Në këtë datë, blaugranat do të luajnë me Espanyolin e Keidi Bares në transfertë dhe një fitore e mundshme do t’i siguronte matematikisht titullin kampion. Vetëm pas fitimit të titullit drejtuesit dhe mesfushori do të japin verdiktin final për të ardhmen e “martesës” së tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga