Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Dueli me Shqipërinë e femrave, irlandezët japin detajet e rëndësishme për tifozët

Shkruar nga NEWSPORT
Dueli me Shqipërinë e femrave, irlandezët japin detajet e

Shqipëria e femrave do të luajë ditën enjte ndaj Irlandës, sfidë e vlefshme për Nation League.  Kjo përballje do të luhet në “Loro Boriçi” duke nisur që nga ora 18:00.

Një sfidë e rëndësishme për të dyja kombëtaret, teksa irlandezet kërkojnë edhe mbështetjen e tifozëve. Pikërisht për këto të fundit kanë bërë edhe një njoftim kryesor, ku japin detaje për transportin, biletat dhe për rastet kur duhet të kërkojnë ndihmë.

Fillimisht iu shpjegojnë vendodhjen e stadiumit si dhe rrugën afër tij, ndërsa iu japin edhe dy mënyra për të udhëtuar në Shkodër. Direkt nga Podgorica ose nga Tirana. Gjithashtu iu bëjnë me dije tifozëve se në vendin tonë përdoret Leku, por edhe sa këmbehet Euroja. si dhe bëhet e ditur ku mund t’i blejnë biletat për sfidën.

Ndër të tjera japin edhe detaje për raste emergjente kur do iu duhet ndihmë, duke u bërë të ditur edhe numrat e Policisë, Ambulancës apo Zjarrfikses.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga