Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Donnarumma: Do të bëjmë gjëra të shkëlqyera me Spallettin, kam mësuar shumë nga Buffon

Shkruar nga NEWSPORT
Donnarumma: Do të bëjmë gjëra të shkëlqyera me

“Me Spallettin gjithçka është mirë, nuk e njihja, por të gjithë e dimë se çfarë bëri vitin e kaluar. Sigurisht që do të bëjnë diçka të mrekullueshme me të dhe për këtë ne jemi shumë të lumtur dhe optimist”. Kështu do ta niste deklaratën e tij Gigio Donnarumma.

Gardiani i italianëve thekson se skuadra do të marrë maksimumin në dy sfidat e radhës dhe në Maqedoni do të vijnë për të marrë 3 pikët. Ndërsa premtojnë maksimumin edhe ndaj Ukrainës në Itali.

“Kemi dy ndeshje të rëndësishme për të cilat duhet të marrim maksimumin. Duhet të bëjmë një lojë të mirë dhe atë lojë që na karakterizon. Nuk duhet të përsërisim atë çfarë ndodhi në Kupën e Botës.

Buffon në kombëtare? Kam mësuar shumë prej tij dhe vazhdoj të mësoj. Vetëm prania e tij në kombëtare na motivon dhe na ndihmon shumë. Jemi shumë të lumtur që e kemi sërish mes nesh”, ka përfunduar Donnarumma.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga