Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Dje “vari” dorezat në gozhdë, sot Samir Ujkani merr postin e rëndësishëm te kombëtarja e Kosovës

Shkruar nga NEWSPORT
Dje “vari” dorezat në gozhdë, sot Samir Ujkani merr postin

Samir Ujkani ditën e djeshme njoftoi pensionimin nga futbolli i luajtur. Ish-gardiani i Kombëtares shqiptare dhe Kosovës falenderoi të gjithë bashkëudhëtarët e tij për emocionet që i kanë dhuruar në gjithë këto vite.

Në fund të letrës përshëndetëse të tij, Ujkani theksoi se “çdo fund ka një fillim të ri që nis tani”. Mesa duket pikërisht tani do të nisë një kapitull i ri në karrierën e tij. Pikërisht ditën e sotme në zyrën e tij, Presidenti Agim Ademi priti 35-vjeçarin.

Ujkanit i është besuar roli i rëndësishëm në përfaqëesuesen e Kosovës, teksa tashmë do të bëjë rolin e zëvendësdrejtorit të “Dardanëve”. Ish-gardiani  falënderoi presidentin dhe pohoi se do ta jap maksimumin në këtë pozitë dhe se do të punojë me shumë dashuri e përkushtim për kombëtaren, ashtu siç kishte bërë deri dje në fushën e gjelbër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga