Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Ditë e veçantë për mbrojtësin e kombëtares, FSHF-ja urim special

Shkruar nga NEWSPORT
Ditë e veçantë për mbrojtësin e kombëtares,

Sot është një ditë e veçantë për mbrojtësin e kombëtares shqiptare. Kastriot Dermaku feston 32-vjetorin e tij të lindjes.

Në këtë ditë të veçantë nuk kishte si të mungonte një urim special nga Federata Shqiptare e Futbollit. Kujtojmë se Dermaku është pjesë e kuqezinjve që prej vitit 2018, ndërsa ka luajtur në 13 ndeshje dhe ka shënuar edhe 1 gol.

“Sot i urojmë ditëlindjen e 3️⃣2️⃣-të mbrojtësit të Kombëtares ⚫, Kastriot Dermakut, pjesë e prej vitit 2018!

Happy Birthday Kastriot!”, ka shkruar FSHF-ja. Aktualisht mbrojtësi 32-vjeçar është pjesë e Lecces në Serie A, por fatkeqësisht vuan nga një dëmtim dhe prej javësh vazhdon rikuperimin. Kjo ka bërë që lojtari të mos luajë asnjë ndeshje në kampionat për këtë sezon.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga