Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Dinamo me katër mungesa dhe një rikthim ndaj Turbinës, Dede i bën thirrje lojtarëve

Shkruar nga NEWSPORT
Dinamo me katër mungesa dhe një rikthim ndaj Turbinës, Dede i

Dinamo pret Turbinën ditën e sotme në orën 13:00 në stadiumin Selman Stërmasi për të zhvilluar ndeshjen e javës së nëntë të Kategorisë së Parë. Blutë vijnë pas dy ndeshje pa fitore përballë dy rivalëve direkt si Flamurtari dhe Korabi. Ndaj Turbinës, fitorja është detyrim dhe justifikime për çdolloj rezultati tjetër janë të pavlefshme.

Këtë ua ka komunikuar edhe trajneri Dede lojtarëve të tij. Grupi nuk është i plotë për dinamovitët të cilëve u mungojnë katër lojtarë. Sabien Lilaj dhe Reginaldo mungojnë prej javësh, mesfushori është i dëmtuar ndërsa sulmuesi është “zhdukur”. Veç tyre, sot do të mungojnë edhe Ersil Ymeri me Erisildo Smaçin të dëmtuar. Gati pritet të jetë , Patrik Fetaj që ka shlyer dënimin e kartonit të kuq.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga