Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Diego Militos nuk i del humbja nga City: Interi meritonte më shumë në finale

Shkruar nga NEWSPORT
Diego Militos nuk i del humbja nga City: Interi meritonte më shumë

Interi e ka merituar të mposht Manchester Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve, ka thënë Diego Milito në një intervistë ekskluzive për GOAL. Milito beson se Interi kishte një udhëtim të shkëlqyeshëm për të arritur në finale, duke mposhtur Porton, Benfican dhe rivalët e qytetit Milan, por në fund ata nuk arritën kundër Cityt.

“Mendoj se ishte shumë afër. Interi ka bërë një rrugëtim të madh në Champions League, ata e merituan finalen dhe për mendimin tim merituan edhe më shumë në finale.

Interi pati një lojë të mrekullueshme, për fat të keq futbolli është i tillë, ata nuk mundën ta zhbllokonin dhe më pas dita ishte e pafat. Manchester City shënoi dhe për fat të keq Interi nuk ishte në gjendje ta sillte kupën në shtëpi, por unë mendoj se udhëtimi ka qenë i jashtëzakonshëm”, tha Milito.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga