Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Derbi i Madridit mbërthen tifozët, Ancelotti dhe Simeone “kokë më kokë” me formacionet

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi i Madridit mbërthen tifozët, Ancelotti dhe Simeone

Real Madrid pret në “Santiago Bernabeu” Atleticon për të zhviklluar mes tyre edhe derbin e Madridit. Një sfidë që pritet të jetë mjaft e luftuar, pasi të dyja ekipet kërkojnë fitoren.

Ancelotti dhe Simeone kanë bërë publike edhe formacionet me të cilat do të përplasin “brirët”  në derbi dhe kanë vendosur për 11-të luftëtarët.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Rudiger, Fernandez, Valverde, Kroos, Cabellas, Asensio, Benzema, Vinicius. Trajner: Carlo Ancelotti

Atletico Madrid: Oblak, Mandava, Hermoso, Savic, Molina, Llorente, Barrios, Koke, Niguez, Griezman, Carrasco.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga