Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“City është skuadra më e fortë në botë”, Inzaghi beson te djemtë e tij: Mund të shkruajmë historinë, jemi në finale për të fituar

Shkruar nga NEWSPORT
“City është skuadra më e fortë në

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi foli në konferencën zyrtare për shtyp përpara ndeshjes finale të Champions League ndaj Manchester City. Tekniku zikaltër vlerëson maksimalisht kundërshtarët duke i konsideruar si ekipin më të fortë në botë por gjithashtu beson te shanset e skuadrës së tij.

"Ne e dimë llojin e ndeshjes që do të luajmë nesër. City është skuadra më e fortë në botë, ata e dëshmuan këtë në ndeshjet që kanë luajtur. Ne jemi krenarë që kemi arritur deri këtu, ne do të bëjmë gjithçka. për të luajtur një lojë me përqendrim të jashtëzakonshëm. Ne do të duhet të kufizojmë gabimet tona dhe të bëjmë më të mirën tonë.

Nesër do të jetë ndeshja e 57-të për ne, është një rrugëtim shumë i gjatë. Kemi patur disa momente të vështira nga të cilat jemi rritur më shumë. Kemi kaluar nga humbjet e merituara dhe të pamerituara, kemi bërë një përpjekje të çmendur dhe falë kësaj kemi mbërritur në Stamboll. Në periudhën e fundit kemi pasur pak kohë për të menduar për atë që kemi bërë, jemi në finalen e Champions League për të fituar, një finale e Kupës së Italisë për të cilën na interesonte shumë. Vetëm tani po kuptojmë se çfarë kemi bërë, nesër do të luftojmë centimetra pas centimetri.

Nesër mund të shkruajmë historinë. Ne e dimë që kemi një mundësi të madhe. E dimë se do të jetë shumë e vështirë, por do të përpiqemi. Së bashku është fjala që na solli këtu dhe së bashku do të përpiqemi të bëjmë një biznes".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga