Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

CHAMPIONS LEAGUE/ Mbrëmje e madhe europiane, ja kush u kualifikua në grupet e Champions League.

Shkruar nga NEWSPORT
CHAMPIONS LEAGUE/ Mbrëmje e madhe europiane, ja kush u kualifikua në

Mbrëmja e sotme e Champions League erdhi me 3 ndeshje shumë interesante, ku mes tyre takimi më i fortë ishte mes PAOK-Benfica, por që portugezët e "fikën" shumë shpejtë shpresën e grekëve, duke fituar 1-3 që në pjesën e parë. 1-4 u mbyll ky 90 minutësh dhe nënkampionët e Portugalisë kualifikohen në fazën e grupeve.

Dy takimet e tjera ishin mes PSV-Bate, u kualifikian holandezët, të cilët fituan 3-0. Ndërsa ndeshja tjetër ishte mes Salzburg-Cervena Zvezda dhe miqtë kaluan në fazën e grupeve pas një barazimi 2-2.

 

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga