Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

BUNDESLIGA VIDEO/ Bayerni në krizë totale, tre barazime rradhazi dhe hap garën për titull (REZULTATET E NDESHJEVE)

Shkruar nga NEWSPORT

Bayern Munchen luajti sot përballë Eintracht Frankfurt në Allianz Arena në orën 18:30 duke mos arritur të marrë një fitore teksa u ndal në barazim 1-1. Golit të Leroy Sane në pjesën e parë iu përgjigj Kolo Muani në të dytën për të marrë 1 pikë për ekipin e tij.

Bavarezët konfirmojnë kështu krizën e rezultateve teksa në tre ndeshejt e fundit kanë marrë nga një pikë duke hapur garën për titull me Union Berlin, Leipzig dhe Freiburg që ndahen me nga 1 pikë secila. Djemtë e Nagelsmann javën tjetër do të përballen me Wolfsburg në transfertë ku do të synojnë rikthimin te fitorja.

Golat e Bayern – Frankfurt:

Rezultatet e ndeshejve të tjera:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga