Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Brighton gati të rrëmbejë mesfushorin, Liverpool mund ta humbë me parametra zero

Shkruar nga NEWSPORT
Brighton gati të rrëmbejë mesfushorin, Liverpool mund ta

Brighton po mendon seriozisht për sezonin e ardhshëm. Duke parë edhe interesimin e lartë që kanë ekipet e tjera për mesfushorin që u shpall kampion bote me Argjentinën, Mac Allister, klubi anglez është vënë në lëvizje.

Ata janë hedhur në kërkim të një zëvëndësuesi dhe mesfushori i Liverpool shihet opsioni ideal. James Milner është në përfundimin e kontratës më “The Reds” dhe gjasat për një rinovim të mundshëm janë të pakta.

De Zerbi e shikon si një mundësi të mirë anglezin pasi në verë del lojtarë i lirë. 37-vjeçari këtë sezon ka luajtur 27 ndeshje dhe ka dhuruar vetëm një asist.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga