Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Ernest Muçi dhe Milot Rashica me trajner të ri

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Ernest Muçi dhe Milot Rashica me trajner të ri
Milot Rashica - Ernest Muci

Giovanni van Bronckhorst është trajneri i ri i Besiktas. Tekniku holandez, i cili ishte 2 vite i papunë që prej largimit në 2022-shin nga Rangers, është rikthyer dhe ka marrë drejtimin e gjigantit turk.

Kështu, Ernest Muçi dhe Milot Rashica bëhen me trajner të ri.

Van Bronckhorst është një trajner të cilit eksperienca nuk i mungon, pasi më parë ka drejtuar ekipe si Feyenoord, Guangzhou City në Kinë, e së fundmi Rangers në kampionatin skocez.

Tashmë, 49-vjeçari është gati për një aventurë të re në Turqi. Me Besiktas, Giovanni van Bronckhorst ka firmosur një kontratë 2-vjeçare, pra të vlefshme deri në vitin 2026.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beşiktaş JK (@besiktas)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga