Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar 'shpërthen' në Suedi, shënon EUROGOL dhe i hap rrugën fitores

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sulmuesi shqiptar 'shpërthen' në Suedi, shënon
Arbër Zeneli

Arbër Zeneli është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij, Elfsborg luajti në shtëpi përballë Sirius. Sfida e vlefshme për javën e 6-të të ligës suedeze, përfundoi me rezultatin 2-0 në favor të Elfsborg.

Ishte pikërisht Arbër Zeneli ai që i hapi rrugën fitores së ekipit të tij. Në minutën e 5-të shtesë të pjesës së parë, sulmuesi shqiptar shënoi një “EUROGOL”, nga goditja e dënimit.

Për 29-vjeçarin që aktivizohet me përfaqësuesen e Kosovës, ky është goli i dytë me ekipin e Elfsborg, me të cilët deri më tani ka zhvilluar 7 ndeshje.

Goli i Arbër Zenelit:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga