Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Pas Muçit radhën e ka Rashica, dardani protagonist me fanellën e Besiktas

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Pas Muçit radhën e ka Rashica, dardani protagonist me
Milot Rashica - Ernest Muci

Milot Rashica ka asistuar golin e dytë në ndeshjen që Besiktas po fiton 2 me 0 përballë Ankaragucu. Kujtojmë se golin e parë të sfidës e shënoi Ernest Muçi në minutën e 18’.

Rashica ia doli të japë kontributin e tij te golat, kur luhej minuta e 67’. Me një krosim nga këndorja, gjeti Mulekan që çoi topin në rrjetë.

Kjo fitore në javën e 33-të të Superligës turke, do i japë sërish një vend në zonën europiane Besiktasit. Në ndeshjet e fundit, forma e klubit ku aktivizohen Muçi dhe Rashica ka lënë për të dëshiruar.

Goli i asistuar nga Rashica: 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga