Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Anis Mehmetit i mjaftojnë 2 minuta për golin, festë me flamurin shqiptar në Angli

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Anis Mehmetit i mjaftojnë 2 minuta për golin, festë me
 

Anis Mehmeti ka shënuar golin e tretë, në ndeshjen që Bristol City po fiton 4 me 0 përballë Blackburn. Luhet minuta e 85’ dhe gjithçka shihet e mbyllur. Sulmuesit shqiptar i mjaftuan 2 minuta në lojë, për të bërë protagonistin.

Ishte minuta e 73’, kur Mehmeti tregoi i vetëm aftësitë në zonë. 23-vjeçari u aktivizua në minutën e 71’. Ky është dhe goli i katërt për të në Championship.

Ra në sy se te festa e tifozëve të pranishëm, ishte dhe një flamur shqiptar. Sigurisht që nuk mund të mungonte mbështetja për Mehmetin në Angli.

Goli i Anis Mehmetit:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga