Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Të gjithë “sy e veshë” nga Kupa e Turqia, Muçi dhe Rashica zbresin në fushë

Shkruar nga NEWSPORT
Të gjithë “sy e veshë” nga Kupa e Turqia, Muçi
Milot Rashica - Ernest Muci

Mbrëmjen e sotme do të luhet një ndeshje shumë e rëndësishme në Turqi. Skadra e lojtarëve shqiptarë, Besiktas do të zbresë në fushë për të luajtur kundër Ankaragucu sfidën gjysmëfinale të Kupës së Turqisë.

Një takim mjaft emocionues dhe delikat për ekipin e Ernest Muçit dhe Milot Rashicës. Të dy ljtarët shqiptarë janë të rëndësishëm për skuadrën turke, teksa në orën 19:30 do të kërkojnë fitoren për të qenë më afër finales së madhe.

Kujtojmë se Muçi para pak ditësh shënoi golin e 3 me fanelën e Besiktas, teksa ka luajtur gjithsej në 10 ndeshje që prej transferimit të tij gjatë merkatos së janarit. Ndërkohë Rashica ka luajtur në 35 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola dhe ka dhuruar 7 asiste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga